Garážovat auto, ano nebo ne?

Každý majitel auta, si chce své auto chránit, nejen před zloději, ale také před povětrnostními podmínkami, které občas jsou velmi nepříznivé. A jaké možnosti potom takový majitel auta má?

garáže ve městě

Svůj automobil můžeme nechávat stát venku na ulici, před domem a nijak ho nechránit, ale musíme potom počítat s nepříjemnostmi, jako je v zimě namrznutá okna, sníh ležící na kapotě a střeše automobilu, zatečení vody do zámku, která následně zamrzne a do automobilu se majitel má problém dostat, protože zámek je zamrzlý a dveře jsou též přimrzlé. To je opravdu nepříjemná situace, obzvláště, v okamžiku, kdy potřebujeme na rychlo odjet a vůbec se do auta nedostaneme. Dalším důvodem, proč svůj automobil chránit před povětrnostními podmínkami je nebezpečí, že přijde velký vítr a na našem autě přistane větev odlomená z blízkého stromu, která způsobí na vozidle škody. Garážované vozidlo samozřejmě méně podléhá korozi a podobným nekalým vlivům okolí. Přístřešek, pergola či garáž v létě zajistí, že se nám z auta nestane pojízdná pec, rozpálená na vysokou teplotu. V zimě vůz také ochrání. V každém ročním období navíc hrozí, že počasí sebou přinese kroupy, které budou tak velké, že ve vozech na jejich karosériích zanechají rozbitá skla a promáčkliny připomínající celulitidu. Ušetří nám to mnoho starostí a komplikací, dokonce i peněz za opravy.
podzemní parkoviště

Důvodem, proč mnoho automobilů není garážovaných je to, že ne každý majitel vozu má k dispozici vhodné prostory pro takovouto ochranu svého vozu, například na sídlištních parkovištích ve městech, není často možné, automobil skrýt před venkovními vlivy. Potom musí občas řešit nepříjemnosti spojené s počasím i nenechavci překračujícími zákon, kteří se do automobilu vloupají a připraví Vás o rádio, či celé auto. To je potom opravdu nepříjemné, řešit takové situace.