Diáře pro každého

Že jste o nich ještě neslyšeli? Bullet diáře zaplavují celý svět. O co v nich jde? Většinou nemají klasickou strukturu „den, měsíc, rok“, takže máte na všechno přesně tolik prostoru, kolik potřebujete. Můžete si třeba udělat plán na měsíc, na týden, na den, a pak klidně i na odpoledne nebo na pár hodin. Konečně máte dost prostoru na nákupní seznamy, můžete diář používat jako deník nebo na poznámky z jednání.
kroužková vazba.jpg
Většina z nás, co tomuto typu zapisování propadli, se navíc pyšní tím, že naše zápisníky vypadají krásně, máme propracovaný systém značek, díky kterým se v celém systému snadno orientujeme. Mám ráda, že se jeden blok dá používat jako plánovač, na zaznamenávání výdajů, pro zapisování narozenin i na všechno další. Do sešitu se dají vlepovat třeba i další papíry, zakládat účtenky, takže se nic neztratí.
 
Kromě toho se prodávají třeba i motivační diáře nebo zápisníky s jednou otázkou na den. Motivační diáře vám třeba pomáhají pamatovat si pět pozitivních věcí, které se vám každý den přihodíte. Budete překvapeni, že i když máte pocit, že den/týden/rok stál za nic, tak se stala spousta dobrého. Osobně také miluji deníky, kde máte jednu otázku na každý den v roce. Každý rok začnete odznovu, takže když se za pět let podíváte zpátky, uvidíte, jak se vaše odpověď na každou otázku vyvíjela v průběhu roků. Myslíte si, že váš život ustrnul? Budete šokováni, když zjistíte, jak velký pokrok jste za pět let udělali.
 záložky v knihách.jpg
Potřebujeme některé z těchto věcí? Samozřejmě, že ne. Mohli bychom mít prostě všechno uložené v telefonu, a víc se o to nestarat. Papírové zápisníky v sobě ale mají něco fascinujícího.  Motivační diáře, deníky nebo plánovače nám navíc oproti svým klasickým bratříčkům připomínají, že v životě jsou i jiné věci než jenom práce. Tak jim dejte šanci, určitě toho nebudete litovat.