Bylinky pomohou s ochranou proti škůdcům

pažitka

Fialové kvítky pažitky jsou ozdobou bylinkového záhonu. Je i chutný doplněk do salátů, polévek či na chléb s máslem. Zahradu rozvoní a při konzumaci vám dodá bohatou dávku vitamínu C.

Ochrana: Pažitku vysaďte do mrkvového záhonu, ke košťálovinám nebo k salátům. Chrání před padlím. Hodí se i k jahodám, aby netrpěli plísní šedou.
heřmánek na louce

aksamitník

Nenáročný oranžový kvítek se pěstuje jako letnička a zvládne prakticky všechny podmínky. Je maximálně vhodná i pro začátečníky. Chcete-li podpořit její kvetení, odstraňujte odkvetlé květy.

Ochrana: Bez obav ji pěstujte všude. Prospívá rajčatům, paprikám, bramborám, jahodám i cibulovinám.

saturejka

Intenzivní vůni saturejky ucítíte již z dálky. Tato bohatě rozvětvená kráska potřebuje teplé místo, protože pochází ze Středomoří. Kvetoucí nať se po sklizni využívá i v léčitelství.

Ochrana: Saturejka odpuzuje běláska zelného.
květ lichořeřišnice

kerblík

Jeho listy se podobají petrželi, obsahuje množství vitaminu C a pomůže vám překonat jarní únavu. Je to bylinka nenáročná na pěstování.

Ochrana: Kerblík ochrání záhony salátu před mšicemi, slimáky a mravenci.

heřmánek

Heřmánek najdete růst téměř všude. Vyhraďte mu však také místo v zahradě. Kromě toho bude posilou vaší lékárničky.

Ochrana: Heřmánek si rozumí s cibulí. Odpuzuje škůdce a zlepšuje její růst.

lichořeřišnice

Rychle rostoucí lichořeřišnice je citlivá na mráz, potřebuje teplé a slunné stanoviště. Potěší vás zářivými květinami a zajímavými listy.

Ochrana: Kromě odpuzování škodlivého hmyzu z brambor, ředkvičky či tykve ve skleníku, odpudí i molice. Nesnese se s ní ani mšice.
oranžové květy

levandule

Jedna z nejkrásnějších a nejvoňavějších rostlin na světě není náročná na pěstování, pokud jej vyberete správné stanoviště. Má ráda slunečné teplé místo s lehkou propustnou půdou.

Ochrana: Odpuzuje mšice a mravence. Vysaďte ji k růžím a máte o problém méně. Vytvoříte tak praktické a zároveň oku lahodící kouzelné kombinace s krásnou vůní.

5.0
03